Σχέδιο Πρόσκλησης για Υποβολή Υποψηφιοτήτων ΠΜΣ τμήματος Μαθηματικών, ΑΠΘ, για το ακαδημ. έτος 2018-19

Τις επόμενες μέρες αναμένεται η έκδοση του (υπό-επανίδρυση) ΠΜΣ του Τμήματος Μαθηματικών από το Εθνικό Τυπογραφείο. Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019 καλούνται να διαβάσουν το συνημμένο σχέδιο πρόσκλησης, να συγκεντρώσουν τα απαραίτητα έγγραφα και να περιηγηθούν στην ηλεκτρονική πλατφόρμα υποβολής αιτήσεων καθώς και να ελέγχουν τακτικά τη σελίδα του τμήματος για σχετική ενημέρωση.

Χ. Χαραλάμπους
Πρόεδρος
Τμήμα Μαθηματικών, ΑΠΘ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑΚΗ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ (ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2018 - ΠΜΣ)

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα της εξεταστικής του Ιουνίου 2018 στην Ευθειακή Γεωμετρία. Μπορείτε να τα δείτε πατώντας εδώ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ ΙΙ - TMHMA A (ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2018)

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα της εξεταστικής του Ιουνίου 2018 στην Αναλυτική Γεωμετρία ΙΙ - Τμήμα Α. Μπορείτε να τα δείτε πατώντας εδώ

Αναστολή λειτουργιών της Βιβλιοθήκης του Τμήματος 6-13 Ιουλίου 2018

Η Βιβλιοθήκη του Τμήματος Μαθηματικών θα είναι κλειστή για το διάστημα από 6 έως και 13 Ιουλίου 2018 λόγω απογραφής του υλικού της.
Από την Βιβλιοθήκη
του Τμήματος Μαθηματικών

Εκδήλωση ενδιαφέροντος για το ΜΔΕ του Τμήματος Μαθηματικών για το Ακαδημαϊκό έτος 2018-19

Την νέα ακαδημαϊκή χρονιά (2018-2019), θα λειτουργήσει* το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Μαθηματικών, το οποίο αποτελεί επανίδρυση του υπάρχοντος ΠΜΣ του Τμήματος στις 3 ειδικεύσεις.
Οι Ειδικεύσεις του ΠΜΣ του Τμήματος είναι:

Ανακοίνωση για το Βραβείο Μαθηματικής Ανάλυσης "Νικόλαος Δανίκας"

Παρακαλούμε βρείτε συνημμένη τη σχετική ανακοίνωση.

Από τη Γραμματεία

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ Τμήματος Μαθηματικών: ΠΕΜΠΤΗ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018, 9.30 πμ - ΑΙΤΗΣΕΙΣ

Η ορκωμοσία του Τμήματος Μαθηματικών θα πραγματοποιηθεί την  Πέμπτη 26 Ιουλίου 2018 και ώρα 9.30 π.μ. στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ.
Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στη  ΣΥΝΗΜΜΈΝΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.
Από την Γραμματεία

Προκήρυξη υποτροφιών για θερινά μαθήματα σερβικής γλώσσας από το Πανεπιστήμιο του Βελιγραδίου

Σας πληροφορούμε ότι στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του Α.Π.Θ. με το University of Belgrade της Σερβίας, περιήλθε στο Τμήμα Διεθνών Σχλεσεων η παρακάτω αλληλογραφία, την οποία και σας διαβιβάζουμε.

Όπως αναφέρεται, θα χορηγηθούν δεκαπέντε (15) υποτροφίες, σε προπτυχιακούς ή μεταπτυχιακούς φοιτητές των Τμημάτων σας, για την παρακολούθηση θερινών μαθημάτων Σερβικής γλώσσας, από 7 Ιουλίου έως 27 Ιουλίου, 2018.

Η υποτροφία περιλαμβάνει απαλλαγή διδάκτρων, δωρεάν παροχή σίτισης και στέγασης σε φοιτητικές εστίες του Βελιγραδίου.

Σελίδες

Εγγραφή στο Τμήμα Μαθηματικών RSS