Γενικό Σεμινάριο Τμήματος: κ. Δ. Χριστοδούλου

Αίθουσα Σεμιναρίων του 3ου ορόφου του κτιρίου της
Σχολής Θετικών Επιστημών

Ημερίδα 'Αλγεβρας και Διακριτών Μαθηματικών-Πέμπτη 19 Απριλίου 2018

Το Τμήμα Μαθηματικών διοργανώνει την Πέμπτη 19 Απριλίου 2018 Ημερίδα Άλγεβρας και Διακριτών Μαθηματικών, στην Αίθουσα Μ2 (3ος όροφος κτιρίου Σ.Θ.Ε.). Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

12:15-13:00 Dr Δήμητρα Κώστα, University of Glasgow

Τίτλος: Μετρικές Kahler-Einstein και όρια log κανονικότητας σε επιφάνειες del Pezzo με ιδιάζοντα σημεία

Παρουσιάσεις εργασιών στα πλαίσια του μαθήματος 'Στοιχεία Συναρτησιακής Ανάλυσης'

Μετά από συνεννόηση με τους φοιτητές, από την ερχόμενη Παρασκευή (20/04) θα πραγματοποιούνται παρουσιάσεις εργασιών των φοιτητών, στα πλαίσια του μαθήματος Στοιχεία συναρτησιακής ανάλυσης, Ώρα: 17:00 -19:00 στην αίθουσα C.

Γ. Στυλογιάννης

Αναβολή του μαθήματος "ΘΕΩΡΙΑ GALOIS" της Τετάρτης 18-4-2018

Το μάθημα "Θεωρία Galois" της Τετάρτης 18-4-2018 , ώρες 14.00-17.00, αναβάλλεται λόγω έκτακτης ασθένειας του διδάσκοντα. Θα ανακοινωθεί η αναπλήρωσή του.
Κ. Κοφίνας

Ανακοίνωση για την διαδικασία καταχώρησης στοιχείων και κατάθεση δικαιολογητικών των δικαιούχων μετεγγραφής-αδελφών προπτυχιακών φοιτητών στα ΑΕΙ και ΑΕΑ για το ακαδ. έτος 2017-18

Παρακαλούνται όσοι από τους αιτούντες τη μετεγγραφή δικαιούνται, να προχωρήσουν στην καταχώρηση στοιχείων στο ηλεκτρονικό σύστημα www.register.auth.gr από 16.4.2018 έως 23.4.2018 . Στη συνέχεια και στις ίδιες ημερομηνίες και κατά τις ώρες εξυπηρέτησης της Γραμματείας, 12-1.30μμ, θα πρέπει να προσέλθουν για κατάθεση των απαραίτητων δικαιολογητικών (αναφέρονται στην εγκύκλιο που ακολουθεί).

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΙΚΥ για Υποψήφιους Διδάκτορες-Υποβολή αιτήσεων

Πληροφορίες θα βρείτε στο συνημμένο αρχείο.
Από την Γραμματεία

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ Η/Υ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΟΡΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ

Το Εργαστήριο Η/Υ του Τμήματος Μαθηματικών, κατά την περίοδο των εορτών του Πάσχα, θα παραμείνει κλειστό από τις 6 έως και τις 11 Απριλίου 2018.
Από το Εργαστήριο

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΟΡΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ

Η Βιβλιοθήκη του Τμήματος Μαθηματικών, κατά την περίοδο των εορτών του Πάσχα, θα είναι κλειστή από 2 έως και 10 Απριλίου 2018.
Από την Βιβλιοθήκη

ΑΝΑΒΟΛΗ ΤΩΝ ΑΣΚΗΣΕΩΝ "ΑΛΓΕΒΡΙΚΕΣ ΔΟΜΕΣ ΙΙ"

Η ώρα των ασκήσεων στις Άλγεβρικές Δομές ΙΙ στις 29/3/2018 αναβάλεται και θα αναπληρωθεί στις 19/4/2018 και ώρα 15:00-16:00 στην αίθουσα Δ11.
Π. Αλβανός

Αναβολή του μαθήματος "ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ" της Πέμπτης 29-3-2018

Το μάθημα "ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ" της Πέμπτης 29-3-2018, για τα τμήματα 2Α και 2Β, αναβάλλεται (όπως ανακοινώθηκε και κατά τη διάρκεια του μαθήματος). Η αναπλήρωσή του θα ανακοινωθεί μετά τις διακοπές του Πάσχα.
Β. Καραγιάννης

Σελίδες