Ανακοίνωση της Βιβλιοθήκης του Τμήματος

Η Βιβλιοθήκη του Τμήματος Μαθηματικών θα είναι κλειστή την Παρασκευή 14/12/2018. Την ημέρα εκείνη δεν θα υπολογίζονται τα πρόστιμα.
Από τη Βιβλιοθήκη

Παρουσίαση Δ.Ε. των μεταπτυχιακών φοιτητριών Ε. Αποστολίδου και Δ. Ζαλαβετούδη

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
MΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗΣ
Στατιστικη και Μοντελοποίηση

______________________________________________________________________________________

Θεσσαλονίκη, 10-12-2018

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Την Τρίτη 12/2/2018, ώρα 5:15 μ.μ. η φοιτήτρια του Π.Μ.Σ Στατιστική και Μοντελοποίηση, κα Εύα Αποστολίδου θα παρουσιάσει στην αίθουσα M2 του Τμήματος Μαθηματικών, τη Διπλωματική της Εργασία με τίτλο:

Ευρωπαϊκό Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα στα Δικαιώματα του Ανθρώπου και τον Εκδημοκρατισμό

Εκ μέρους της Έδρας UNESCO του Α.Π.Θ. για την Εκπαίδευση στα Δικαιώματα του Ανθρώπου, τη Δημοκρατία και την Ειρήνη, επισυνάπτεται η ανακοίνωση για το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα "European Master in Human Rights and Democratisation", στο οποίο το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης είναι ένα εκ των Ιδρυτικών Α.Ε.Ι. του Προγράμματος και το συντονίζον Πανεπιστήμιο στην Ελλάδα.

Ομιλία με θέμα "Ανάλυση των σημείων αλλαγής χρονοσειράς και συσχετίσεις"-Τρίτη 11 Δεκεμβρίου

Την Τρίτη 11 Δεκέμβρίου η κα Λύκου Ροδή, υποψήφια διδακτόρισα του Τμήματος, θα δώσει ομιλία με θέμα
"Ανάλυση των σημείων αλλαγής χρονοσειράς και συσχετίσεις", ώρα 2μμ στην αίθουσα Μ2.

Καλείσθε να παρευρεθείτε
Από τον Τομέα Στατιστικής και Επιχειρησιακής Έρευνας

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ "ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ C++, ΤΜΗΜΑ 1α*

Η αναπλήρωση του μαθήματος της Δευτέρας 7/1/2019 θα γίνει την Πέμπτη
13/12/2018 ώρα 09:45.

Γ. Ραχώνης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ (C++ ΤΜΗΜΑ 1γ)

Η αναπλήρωση του μαθήματος (Εισαγωγή στο Προγραμματισμό C++  για το
Τμήμα 1γ) θα γίνει τη Παρασκευή 14/12/2018 ώρα 14:00-17:00 στο εργαστήριο.
Π. Πορφυριάδης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ (Fortran ΤΜΗΜΑ 1B)

Η αναπλήρωση του μαθήματος (Εισαγωγή στο Προγραμματισμό Fortran για το
Τμήμα 1B) θα γίνει τη Τετάρτη 12/12/2018 ώρα 12:00-15:00 στο εργαστήριο.
Π. Πορφυριάδης

Σελίδες